Elektro-Plast

Print
Print
  • Cable tie OZN 45-430,elektro-plast

Cable tie OZN 45-430

Symbol: Catalogue number: EAN:
OZN 45-430 25.63 5905548281162

Cat. No. 25.63
Symbol
OZN 45-430
Dimension A 4,5
Dimension B 430
Dimension C  
Max..imum bunch diameter 130
Rupture resistance 220 N

The OZ cable ties are designed to bond cables into bundles and to fix them to a construction or surface. They can also be used to fix labels or light equipment.
  • smooth, round edges of the cable ties protect wires against abrasion,
  • narrowed edge profile makes it easy to tie cables,
  • made of self-extinguishing plastic, free from halogens, phosphorus and cadmium,
  • available in the following colours: natural N (6.6 polyamide) - to be used inside and black UV (6.6 polyamide) modified - with a higher resistance to UV radiation) - to be used outside.

The cable ties can be used to fix or identify buried cables and pipes of neutral reaction (pH ~7). In case of huge chemical contamination of the soil it is recommended to carry out additional tests. 

Cable tie OZN 45-430,elektro-plast

Rysunek Techniczny - Cable tie OZN 45-430

Prezentowane zdjęcia i rysunki mają charakter poglądowy. Ze względu na zróżnicowaną technikę wyświetlania oraz warunki wykonywania zdjęć rzeczywisty wygląd produktów, w tym ich kolor, może różnić się od prezentowanego na stronie. Treści zawarte na stronie internetowej mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Ostrzeżenie: Projekty graficzne, zdjęcia, filmy, teksty i inne materiały udostępnione przez ELEKTRO-PLAST są chronione prawem autorskim. Ich kopiowanie, modyfikowanie lub wykorzystywanie w jakiejkolwiek formie bez zgody i wiedzy ELEKTRO-PLAST jest zabronione i może narazić na konsekwencje prawne. Prosimy o szanowanie naszych praw autorskich i kontakt z nami w przypadku jakichkolwiek pytań lub prośb o zezwolenie na wykorzystanie naszych materiałów.